Quiberon startpunt kwalificatietraject mixed relay richting LA

Mixed relay team gaat voor top acht-notering in Frankrijk

Voor het Nederlandse mixed relay team is het World Triathlon Championship Series-evenement dit weekend in het Franse Quiberon het startpunt voor een belangrijke periode in het kwalificatietraject richting de Olympische Spelen. In een periode van zes weken staan vier wedstrijden op het programma: na de mixed relay in Quiberon volgen het WK in Hamburg, de World Triathlon Cup in Edmonton en het EK in het Poolse Elblag.

De focus van TeamNL ligt in deze olympische cyclus op de mixed relay, een onderdeel waarvoor ook steeds meer wedstrijden op de kalender komen. “In het verleden waren er jaarlijks vier of vijf wedstrijden waarin landen zich konden kwalificeren en dit jaar zijn dat er acht tot negen, waarvan de beste drie resultaten meetellen”, vertelt bondscoach Wouter Dijkshoorn. “Het is een goede ontwikkeling. Je kunt een slecht resultaat, bijvoorbeeld door materiaalpech, beter opvangen en landen krijgen op deze manier ook iets meer ruimte om te experimenteren. Een mixed relay is niet zomaar een optelsom van vier individuele sporters; tactiek en teamdynamiek zijn ook belangrijke onderdelen van deze discipline.”

Dijkshoorn reist met zes atleten naar het Franse schiereiland aan de kust van Bretagne. Babette Rosman, Robin Dreijling, Barbara De Koning, Mitch Kolkman (foto), Gjalt Panjer en Ian Pennekamp maken deel uit van de mixed relay prestatiepoule waaruit het team wordt samengesteld. Deze atleten, behalve Kolkman die terugkomt na een blessure en het bij één start houdt, komen ook in actie in de individuele wedstrijd op zaterdag.

In Quiberon zijn voor de mixed relay de eerste punten te verdienen voor de olympische kwalificatieranking. Minimaal acht landen mogen in 2028 in Los Angeles meedoen aan dit onderdeel. Gegarandeerde startplaatsen zijn er voor gastland Amerika, en de wereldkampioenen van 2026 en 2027. De overige plaatsen worden via de ranking verdeeld over de verschillende continenten. Aanvullende prestatie-eisen vanuit NOC*NSF zijn nog niet bekend.

Een top acht-notering is het grote doel in Quiberon. “In een mixed relay spelen heel veel factoren mee, het kan echt alle kanten op”, vervolgt Dijkshoorn. “De top acht is realistisch, maar als alles goed valt, kunnen we ook zomaar vierde worden of met een beetje geluk op het podium komen. Iedereen is fit en wat voor mij net zo belangrijk is, is dat de sfeer goed is. Dat is hét fundament om als team goed te kunnen presteren. Dat was vorige week tijdens het EK in Tarragona ook goed zichtbaar. De teamleden hebben het beste met elkaar voor, binnen en buiten de wedstrijd, en dat gaat ons zeker helpen in Quiberon.”

De individuele mannenrace in Quiberon staat zaterdag om 10.00 uur op het programma, de vrouwenwedstrijd begint om 12.00 uur. De mixed relay op zondag start om 17.00 uur. De wedstrijden zijn live te volgen via triathlonlive.tv

Programma MTR 2026

21 juni: WTCS Quiberon (Frankrijk)

12 juli: WK Hamburg (Duitsland)

19 juli: World Cup Edmonton (Canada)

1 augustus: EK Elblag (Polen)

4 oktober: World Cup Rome (Italië)

8 november: World Cup Hongkong (China) onder voorbehoud

 

Nederlandse Triathlon Bond
STARTLIJSTEN
Lees volgend artikel

Steltenpool en De Wolde naar NK-winst

De mannen mochten als eerst van start tijdens de Stadstriathlon in Weert, waar een dag eerder ook al volop triathlonplezier was met onder meer de Teamcompetities. Niek Heldoorn ... Lees meer