Het nieuwe Teamcompetities-seizoen is begonnen. In Arnhem pakten VZC Veenendaal en Kijani in een Team Time Trial de eerste overwinning van het seizoen. Niels van Lanen (VZC) en Silke de Wolde (TV Almere) schreven in de ochtend de individuele kwalificatiewedstrijd op hun naam.
Teamsamenstellingen veranderden en nieuwe teams maakten hun opwachting, maar op het hoogste treetje zagen we toch weer vertrouwde gezichten in de openingswedstrijd van het eredivisieseizoen. Regerend kampioen VZC Veenendaal en Kijani, een jaar geleden tweede in de eindstand, begonnen het nieuwe seizoen sterk. VZC Veenendaal legde de basis voor de overwinning in de individuele kwalificatiewedstrijd (175m zwemmen, 6km fietsen, 2km lopen), terwijl Kijani in de team time trial landskampioen TV Almere voorbij wist te gaan.
VZC Veenendaal, met Niels van Lanen, Rick van der Knaap, Jorik van Egdom en Lucas Goené, realiseerde in de ochtend de snelste (gecombineerde) kwalificatietijd en ging daardoor als eerste team van start in de Team Time Trial (475m zwemmen, 20km fietsen, 5km lopen). Rogelli / TriMates – Utrecht liep met Pim Bakker, Thomas Cremers, Mats Keulstra en Sem Lazaroms in de ochtend 38 seconden achterstand op en wist in de team time trial 19 seconden terug te pakken, maar kwam niet meer in de buurt van de koplopers. Hellas-Utrecht, met Siwar Kool, Wybe Vermeulen, Roel Kwaaitaal en Lennard Beens, pakte in de seizoensopener de derde plaats.
Tweestrijd Kijani en TV Almere
TV Almere moet het dit jaar doen zonder Robin Dreijling en Merel Veltman, nu uitkomend voor Watersley – TC Limburg, maar liet in Arnhem zien dat er ook dit seizoen rekening gehouden moet worden met het team uit Flevoland. Silke de Wolde, Romy Spoelder, Marleen van Roessel en Daniëlle Spoelder zetten in de ochtend de snelste tijd neer in de individuele wedstrijd en gingen in de middag met elf seconden voorsprong op Kijani als eerste van start in de team time trial.
De voorsprong was echter niet groot genoeg om de trein van Kijani, met Eva Cornelisse, Rani Škrabanja, Deborah Wissink en Lydwien Wilbers, achter zich te houden. TV Almere finishte als tweede en Hellas Utrecht, met Jony Heerink, Femke Scheepers, Michelle Simons en Marit van den Berg, legde daarachter beslag op de derde plek.
Ook de teams in de 2eDivisie Noord en 3eDivisie Noord begonnen het nieuwe seizoen in Arnhem. De winst in de 2eDivisie Noord was voor TriTeam Groningen 4 (mannen en vrouwen) en in de 3eDivisie Noord was Hellas 6- Utrecht het sterkst.
De Eredivisie gaat op 31 mei verder met NK Sprint Triathlon in Stein.